Mam domenę zarejestrowaną u innego rejestratora i chcę ją przenieść do firmy sStore

Domenę zarejestrowaną u innego rejestratora można przenieść ( dokonać transferu ) do firmy sStore.


Jak dokonać transferu domeny polskiej ( .pl, .com.pl ) do naszego serwisu od innego Rejestratora?


Aby przenieść domenę do naszego serwisu niezbędny jest kod authinfo. Należy zwrócić się do obecnego Rejestratora domeny o uzyskanie kodu authinfo dla domeny. Każdy rejestrator ma obowiązek go nam wydać na e-mail info@sstore.pl lub poprzez formularz http://support.sstore.pl/index.php?/Tickets/Submit. Po otrzymaniu kodu trzeba go wysłać do nas wraz z nazwą domeny oraz danymi abonenta domeny - nazwa firmy, nip ( w przypadku osób fizycznych numer pesel ) , imię i nazwisko, adres, adres e-mail.

Potem na adres podany w poprzednim rejestrze zostanie wysłana wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie transferu. 
Po potwierdzeniu otrzymanej wiadomości e-mail domena jest przeniesiona. Domenę przenieść można do 6 dni przed jej wygaśnięciem. Po jej wygaśnięciu można dokonać transferu z odnowieniem w okresie reklamacyjnym.

Wszystkie opłaty uiszczone u poprzedniego rejestratora będą ważne także u nas.Jak dokonać transferu domeny globalnej ( .com, .net i innych ) do naszego serwisu od innego Rejestratora?


Aby przenieść domenę globalną do naszego serwisu niezbędny jest kod authinfo. Należy zwrócić się do obecnego Rejestratora domeny o uzyskanie kodu. Każdy rejestrator ma obowiązek go nam wydać na e-mail info@sstore.pl lub poprzez formularz http://support.sstore.pl/index.php?/Tickets/Submit. W momencie transferu należy odnowić domenę - opłata za transfer równa jest kosztowi rocznego odnowienia oraz wydłuża jej ważność o rok, tak więc nie przepada obecny okres abonamentowy oraz nie jest to dodatkowa opłata. 
Po opłaceniu faktury proformy za transfer domeny wysłany zostaje email z prośbą o potwierdzenie transferu do AdministrativeContact (zazwyczaj dotychczasowy rejestr). Po pięciu dniach od potwierdzenia wiadomości domena jest przenoszona. Jeżeli bezpośrednio po potwierdzeniu transfer wygasa oznacza to, że kod jest niepoprawny i należy go zweryfikować u dotychczasowego Rejestratora.Jak dokonać transferu domeny europejskiej ( .eu ) do naszego serwisu od innego Rejestratora?


Należy zwrócić się do obecnego Rejestratora domeny o uzyskanie kodu. Każdy rejestrator ma obowiązek go nam wydać na e-mail info@sstore.pl lub poprzez formularz http://support.sstore.pl/index.php?/Tickets/Submit. W momencie transferu należy odnowić domenę - opłata za transfer równa jest kosztowi rocznego odnowienia oraz wydłuża jej ważność o rok, tak więc nie przepada obecny okres abonamentowy oraz nie jest to dodatkowa opłata. 

W odróżnieniu od transferów dla innych rozszerzeń nie wymaga potwierdzenia e-mailowego. Oznacza to, że po wysłaniu do nas kodu authinfo i aktywowaniu transferu domena zostanie od razu przeniesiona do naszego systemu, bez konieczności dodatkowego potwierdzenia.

W procedurze transferu podobnie jak w przypadku domen globalnych okres abonamentowy będzie wydłużany o rok, abonent będzie zmieniany zgodnie z danymi wysłanymi do nas, konfiguracja DNS jest przenoszona.


W razie wątpliwości proszę pisać do nas  http://support.sstore.pl/index.php?/Tickets/Submit.Wyślij zgłoszenie
Rozmawiaj online przez Livechat - kliknij poniżej
 
 

Konsultanci - Pomoc techniczna

Adam - tel. 690 047 642

Maciej - tel. 781 802 400

Łukasz - tel. 690 047 641

pomoc@sstore.pl, pomoc@sklepywww.pl

Zamówienia, pytania o funkcje - tel. 781 802 300

info@sstore.pl, info@sklepywww.pl